Ljiljaklija
Ljiljaklija


Dobrodošli na forum dobre zabave i druženja!!!
 
PrijemPortalLatest imagesRegistruj sePristupi

Delite
 

 2012

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
AutorPoruka
SNooPy89
Administrator
Administrator
avatar

Datum upisa Datum upisa : 02.09.2012
Godina Godina : 35
Lokacija Lokacija : Ljiljaklija
Hobi Hobi : računari
Raspoloženje Raspoloženje : promenljivo

2012 Empty
PočaljiNaslov: 2012   2012 EmptyČet 05 Mar 2015, 23:38

2012 2012_Poster

Dugo sam oklevala da li da gledam ovaj film. Film koji je trebao da, realno, prikaže apkokalipsu koja nas je navodno očekivala 21. 12. 2012. godine. Možda i previše preteran pokušaj da se dočara katastrofa proročanstva.

U ovom filmu, jedino mi se dopala sama ideja, s obzirom da sam strastveni obožavalac filmova o prirodnim nepogodama i katastrofama. Pored toga i činjenica da takvi filmovi dižu adrenalin, drže pažnju i neizvesnost do samog kraja.

Film je imao mnogo specijalnih, tj kompjuterskih efekata, od kojih, istina, zastaje dah, a prva stvar koja mi se nije svidela jeste sama priča. Gledala sam mnogo filmova o apokalipsi i veliki procenat istih je imao neku priču, gde radnja nije bila fokusirana samo na smak sveta. Imala je i elemente nekog drugog filmskog žanra, a gledaocima pažnju nije držala samo činjenica ko će i kako preživeti, već i da li će se desiti nešto drugo (npr. da li će akteri filma ostati zajedno). Ovaj film se baš fokusirao na smak sveta, na borbu za preživljavanje i sve se vrtelo oko toga da se nadolazeća katastrofa bar malo ublaži. Napravili su brod koji bi spasao manji procenat stanovništva, a čitav film je protekao, figurativno rečeno, u jurnjavi za tim ''brodom spasa''. Malo preterano su se katastrofe dešavale jedna za drugom - zemljotresi, cunamiji, vulkani... Pomalo nerealno da priroda odluči da odjednom ''napada svim silama'' i to baš na taj famozni datum 21.12. 2012. Pre toga, sve je izgledalo normalno, ni nagoveštaj na katastrofu, iako su ljudi znali šta ih čeka na taj datum. Realno bi bilo da katastrofe počnu danima, mesecima i godinama pre 21. decembra, ali ne, ovde se priroda ''srušila'' baš na taj dan. Kao što rekoh na početku, previše kompjuterskih efekata je bilo zastupljeno u filmu, a naspram nekih starih i realnijih filmova, ovo je veliki minus s moje strane. I da, ono najvažnije što mi se nije dopalo jeste činjenica da se po milioniti put smak dešava u Americi i da su oni, jel te, jedini sposobni da spase čovečanstvo ili njegov deo....

Ono što bih promenila jeste priča, zapravo, uvela bih neki zaplet i priču, kao u većini filmova o prirodnim katastrofama. Tako bi film izgledao realnije, a pre svega, još neizvesnije.

Poruka filma trebala je da bude koliko je priroda nemilosrdna, ali je pokazala suprotno. Mislim da malo nije realna ta priča oko tog broda i spašavanja određene grupe ljudi. 

Što se glumačke ekipe tiče, nisu bili loši.

Ocena: 3/10
Nazad na vrh Ići dole
http://cacak.forumi.biz/
 

2012

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ljiljaklija :: SVET MEDIJA :: FILMOVI :: Filmske kritike-